Projekty

Cząstki Wystawa fotograficzna

Cykl fotografii pt. „Cząstki” zrodził się w głowie, a w zasadzie duszy Joanny Nowickiej.

To reakcja na chorobę zwaną nienawiścią, na hipokryzję, okrucieństwo i bezsilność, które zdaje się zaczynają dominować w otaczającym nas świecie. Poczuła potrzebę odtrucia z tego swoistego przedawkowania rzeczywistości.
Zaprosiła do współpracy aktorkę Teatru A Part Monikę Wachowicz, która wprowadziła równowagę w ten cykl podkreślając, że człowiek nie składa się tylko ze zła. Kocha, opiekuje się, bywa dobry i ma wybór. Postanowiły więc zachować tą równowagę na fotografiach i postawić człowieka na starcie, pozwolić wybrać jeszcze raz i przekonać się, czy świat umiera na nienawiść? A może po prostu… róbmy dobro.

Joanna Nowicka tworzy reportaże, fotografie portretowe i fotografie architektury. Jest zawodowym fotografem od 2006 roku, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, doświadczonym fotoreporterem prasowym (publikacje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Financial Times”). Pomaga firmom, instytucjom i przedstawicielom wolnych zawodów kreować profesjonalny wizerunek. Fotografowała wielu artystów, osobowości świata biznesu i polityki. Jest artystą z pasją do portretów wykonywanych tradycyjną metodą, analogowym aparatem.

Inspiracją do poszczególnych ujęć były spektakle Teatru A Part, w których gra Monika Wachowicz oraz sceny z projektu solowego Moniki. Po wystawie „Cząstki” (w zupełnie innej odsłonie) zagoszczą na Scenie/Atelier Teatru A Part jako ekspozycja stała.

Miejsca prezentacji:

  • Galeria Teatru Korez w Katowicach, 2-11.06.2017 ( 23. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part)

 

Joanna Nowicka / www.joannanowicka.com