Oferta

,,Skarby wyobraźni” interdyscyplinarne warsztaty artystyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży

SKARBY WYOBRAŹNI – interdyscyplinarne warsztaty artystyczno-rozwojowe dla dzieci z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania.

Warsztaty są podzielone na dwie części:
1) część pierwsza (prowadząca Monika Wachowicz): zaprosimy dzieci do zabaw ruchowych, których zadaniem jest integracja grupy, następnie zaproponujemy proste ćwiczenia inspirowane warsztatem aktorskim, dzięki którym uruchomimy ciało, głos i wyobraźnię dzieci,

2) część druga (prowadząca Joanna Grabowiecka): zaprosimy dzieci do wysłuchania jednej z baśni świata, po czym dzieci, z pomocą prowadzącej, wykonają lalki inspirowane usłyszaną opowieścią. Następnie dzięki stworzonym lalkom wspólnie stworzymy naszą, autorską wersję baśni. W tej części poćwiczymy takie elementy, jak aktywne słuchanie, kreatywność, zdolności manualne, praca w grupie, umiejętność otwartej komunikacji oraz umiejętność opowiadania.

Interdyscplinarne warsztaty artystyczno-rozwojowe „SKARBY WYOBRAŹNI” są autorskim projektem dwóch artystek, Joanny Grabowieckiej, mamy, reżyserki teatralnej, trenerki rozwoju osobistego i aktywistki społecznej oraz Moniki Wachowicz również mamy, aktorki, pedagoga, organizatorki wydarzeń artystycznych. To projekt warsztatowy skierowany do dzieci i młodzieży, który jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rodziców poszukujących dla swoich dzieci atrakcyjnego spędzania czasu wolnego poprzez kontakt ze sztuka i działania artystyczne.

Od kilkunastu lat prowadzimy warsztaty teatralne, artystyczne i rozwojowe w Polsce i za granicą. Podczas tych spotkań dzielimy się z dziećmi i młodzieżą naszą pasją do sztuki, a w szczególności do teatru, który jest miejscem żywego dialogu. Przy okazji zachęcamy młodych uczestników do pracy nad sobą, do odkrywania kolejnych pokładów własnej kreatywności, bogactwa wyobraźni, a także do szacunku do samych siebie, innych i otaczającej nas rzeczywistości.
Od kilku lat spełniamy się również w macierzyństwie. Obie mamy więc codzienny kontakt z dziećmi, nie tylko z własnymi, ale i z kolegami i przyjaciółmi naszych dzieci. I obie mamy świadomość, jak ważny dla rozwoju dziecka jest bezpośredni kontakt ze sztuką i rozwijanie jego potencjału twórczego, a także wzmacnianie w dzieciach postawy otwartości, życzliwości i akceptacji dla inności.

Zapraszam na stronę Joanny – pomysłodawczyni m.in Sztuki Dzikości:

Joanna Grabowiecka